فیلتر هوای UV

علاوه بر برخی از انواع فیلتر هوا مانند فیلتر هوا کاغذی ، فیلتر هوا اسفنجی و غیره که کاربرد آنها بیشتر در اتومبیل است، انواعی از فیلتر هوا مانند فیلتر هوای اشعه ماورا بنفش و فیلتر هوا هپا وجود دارند که دارای مصارف پزشکی، تجاری و بازرگانی هستند. بنابراین یکی از نکاتی که در هنگام خرید فیلتر هوا باید به آن توجه کرد، نوع کاربرد فیلتر هوا است. کاملا مشخص است که قیمت فیلتر هوا بسته به کاربرد آن متفاوت است. در این بخش قصد داریم در مورد فیلتر هوا uv و عملکرد آن به طور کامل توضیح دهیم. فیلتر هوا اشعه ماورا بنفش، از عکس العملی که هنگام ظاهر کردن دی اکسید تیتانیوم به  اشعه uv رخ می دهد استفاده می کند. همانطور که جریان هوا با فرآیند فتوشیمیایی مواجه می شود، ذرات مضر، مانند کپک ها و باکتری ها خنثی می شوند. اشعه UV با شدت بالا (240-280 نانومتر) به اندازه کافی برای شکستن اکثر ترکیبات آلی برپایه کربن، قوی است. فیلتر هوای اشعه ماورابنفش یک همدم خوب برای فیلتر هوا هپا در کاربرد های پزشکی است.

اینکه این نوع فیلتر هوا چقدر موثر است، منوط به طول در معرض قرار گرفتن جریان هوا ( چه مدت جریان هوا در معرض نور قرار دارد) و شدت خود نور است.

فیلتر هوای UV

فیلتر هوای UV، از اشعه ماوراء بنفش (UV) برای کشتن باکتری ها، ویروس ها، و کپک هایی که از طریق اشعه UV منتقل می شود، استفاده می کند. این نوع فیلتر هوا را می توان به همراه سایر انواع فیلتر هوا که از فن استفاده می کنند مانند فیلتر هوا هپا استفاده کرد. ما از هرگونه پژوهشی که بیانگر بهبود علائم تنفسی و بیماری های ریوی با استفاده از این نوع فیلتر هوا باشد، بی اطلاع هستیم. اگرچه این نوع فیلتر هوا به مدت چند دهه برای کاهش خطر ابتلا به عفونت های سل در میان کارمندان و بازدیدکنندگان در بیمارستان بسیار استفاده شده است.

فیلتر هوا UV خرید فیلتر هوا UV قیمت فیلتر هوا UV انواع فیلتر هوا UV فروش فیلتر هوا UV بزرگترنی عرضه کننده فیلتر هوا UV استفاده پزشکی از فیلتر هوا UV فروشگاه فیلتر هوا UV فروش اینترنتی فیلتر هوا UV خرید اینترنتی فیلتر هوا UV کاربرد فیلتر هوا UV لیست قیمت فیلتر هوا UV