دستگاه تولید فیلتر هوا

دستگاه تولید فیلتر هوا بیشتر در زمینه های خودرو سازی و برای استفاده شدن در خودرو ساخته شده است . خودرو نیز میتواند از مشکلات و آلودگی های هوا که در  محیط زیست  وجود دارد آسیب ببیند. یعنی هوای کثیفی که به درون ماشین ورود پیدا میکند میتواند با غبار و آلودگی های دیگر باعث صدمه دیدن سیستم ماشین شده و در برخی موارد موتور را از کار بیندازد. شاید این گرد و غبار ریز در مدت زمان کم به چشم دیده نشوند و به چشم نیایند اما در طولانی مدت میتوانند برای موتور خطر آفرین باشند. 
اگر برای درک بیشتر شما عزیزان بخواهیم مثالی بزنیم میتوانیم فیلتر هوا را به ماسکی که ما انسان ها برای جلوگیری از آلودگی هوا میزنند تشبیه کنیم. همانطور که ماسک برای انسان باعث می شود که ذرات گرد و غبار و آلودگی ها وارد ریه نشودفیلتر نیز هوا را پاک و تمیز کرده 
جایگاه فیلتر هوا بسته به اینکه برای چه ماشینی و با چه شرایطی استفاده می شود متفاوت است یعنی در ماشین های مختلف محل های متفاوتی را برای این وسیله در نظر گرفته اند.
و همانطور که برای هر نصب هر قطعه ای برای هر وسیله ای نیاز به متخصص داریم برای نصب دستگاه تولید فیلتر هوا نیز به متخصص نیاز داریم چرا که در این مورد نصب درست آن بسیار مهم است و باید درست در سر جای خودش به صورت درست و اصولی نصب شود. و اگر این نصب درست انجام نگیرد ممکن است هوایی که عبور میکند از درون دستگاه تولید فیلتر هوا عبور نکرده و از کناره های آن خودش را به موتور برساند که همانطور که گفته شد هوای غبارآلود و کثیف به موتور میرسد و ممکن است مشکل پیش بیاید.در بین سطح های درز دستگاه تولید فیلتر هوا کاغذ های مخصوصی وجود دارد که وجود دارد که هوا از بین این پرده ها عبور میکند و فیلتر یا تمیز می شود. در صورت عدم نصب صحیح فیلتر هوا ، هوا از این کاغذ ها عبور نمیکند. و این اتفاق یعنی انجام نشدن فیلتراسیون، به مرور زمان برای موتور ایجاد مشکل خواهد کرد. این مشکل ها میتواند شامل آسیب رساندن به قسمت های متفاوتی از جمله سیلندرهای ماشین و بدنه سیلندرها  و پیستون های ماشین شود که این قضیه میتواند در طولانی مدت خرج های زیادی را برای ماشین درست کند. 
شرکت پارس متین دستگاه را با تضمین خرید فیلترهوا به مشتریان محترم عرضه می کند.
تولید فیلتر هوا و عمرمفید فیلترهوا
برای فیلترهای هوا عمر محدودی در نظر گرفته شده است یعنی بیشتر از یک مدت زمان مشخص هم نمیتوانند کارایی مفید داشته باشند. و این عمر مفید بر اساس کیلومتر مشخص می شود. این کیلومتر برای تعویض فیلتر هوا حدود بین 3 تا 5 کیلومتر است یعنی در هر 5 کیلومتر بهتر است که فیلتر هوا تعویض شود. شاید به ظاهر تعویض فیلتر هوا مهم نباشد اما تعویض به موقع آن میتواند تا حدود زیادی به تمیز ماندن موتور اتوموبیل شما کمک کند و سهم بسیار زیادی در کاهش مصرف بنزین داشته باشد . علاوه بر این باعث می شود که از ورود بخش زیادی آشغال و کثیفی به داخل موتور شما جلوگیری بعمل آید.
جلوگیری کردن از ورود این آشغال ها و ذرات موجود در هوا به داخل موتور با استفاده از فیلتر هوا و تعویض به موقع آن کار راحتی است اما اگر در انجام این کار کوتاهی کنیم و موتور کثیف شده و ذرات گرد و غبار به داخل آن راه پیدا  کنند تمیز کردن آن بسیار سخت خواهد بود و در بسیاری موارد ما را متحمل صرف هزینه های زیادی خواهد کرد. پس بهتر است قبل از اینکه مشکلی برای موتور اتوموبیلمان پیش بیاید در تعویض به موقع فیلتر هوا کوتاهی نکنیم . البته این نکته را نیز در نظر داشته باشید که در موقع خرید ، فیلتر هوایی که میخرید تضمین خرید فیلتر هوا داشته باشد و از فروشنده هایی که تضمین خرید فیلتر هوا نمیدهند خرید نکنید.
دسته بندی دستگاه تولید فیلترهوا
دستگاه تولید فیلتر هوا به دو دسته تقسیم می شود : اتوماتیک و نیمه اتوماتیک
در نوع اول یعنی دستگاه تولید فیلتر هوای رباتیک (تمام اتومات) ، کارهایی که مربوط به بخش تولید می شود به شکل اتومات انجام می شود و کارهای مختلف به شکل وظیفه برای قسمت های مختلف آن مشخص شده اند و هر بخشی کار خود را انجام میدهد. مثلا چین شدن کاغذ که نیاز به دستگاه چین کن کاغذ دارد توسط یک بخش و تزریق فوم توسط بخش های دیگر انجام می شود. یعنی هر بخشی مسئول انجام یک کار است و کار خود را به درستی انجام میدهد. در واقع برای دستگاه تولید فیلتر هوای اتوماتیک میتوانیم بگوییم که هر بخشی به خودی خود کاری را که به آن محول شده است را درست و در زمان معین خود انجام میدهد. اما در دستگاه تولید فیلتر هوای نیمه اتوماتیک بسیاری از کارها را نیروی انسانی انجام میدهد و تمام و کمال انجام شدن وظیفه بخش های مختلف فیلتر هوا به بودن نیروی انسانی مربوط می شود. یعنی اگر نیروی انسانی نباشد نمیتوان کارها را به صورت کامل از فیلترهوا توقع داشت . 
شرکت پارس متین تولیدکننده فیلترهوا باتضمین خرید فیلترهوا،افتخار این را دارد که در ساخت فیلتر هوا در بین رقبای خود تراز بالایی داشته باشد و این فیلتر هوا ها را با تضمین خرید فیلتر هوا به شما عزیزان عرضه کند.
 
1مجموع 2 محصول
1مجموع 2 محصول