دستگاه تزریق فوم

دستگاه تزریق فوم دوجزئی فشار قوی در ابتدا مایعی که بیشتر شبیه به پلی ال یا پلی ایزوسیانت است را دریافت میکند و پس از تغییراتی که بر روی آنها انجام میدهد در نهایت فوم های پلی یورتان را به عنوان محصول نهایی خارج میکند.

تبدیل مواد اولیه ای مانند پلی ایزوسیانت به فوم پلی یورتان را واکنش قالب گیری تزریقی یا به اختصار RIM مینامند. دستگاه تزریق فوم را دو دسته فشار بالا و فشار پایین تشکیل میدهند که دسته فشار پایین دارای ویژگی های زیر است: دو مخزن با ظرفیتی  مناسب ماشین که متشکل از سیستم همزن مواد داخل مخزن نیز میشود که این سیستم همزن با توجه به مواد مصرفی و قطعات تولیدی انتخاب خواهد شد. در نهایت دارای 4 مخزن برای رنگ و شست و شو می باشد.

دستگاه تزریق فوم

امروزه با پیشرفت تکنولوژی و رسیدن به این نقطه که میتوان از حداقل فضا بیشترین استفاده را برد و اینکه صرف جویی در مصرف انرژی و مواد از موارد اصلی زندگی می باشد انسان تصمیم گرفت به جای استفاده از مواد ساختمان سازی سنتی از مواد پیشرفته ی امروزی استفاده کند که هم جای کمتری میگیرند هم هزینه ی کمتری دارند و هم مقاومت آنها در بسیاری از موارد بیشتر از مصالح ساختمانی سنتی است. به همین خاطر است که دستگاه تزریق فوم توانسته اند بیشترین تاثیر را در این زمینه از ساختمان سازی ایفا نمایند.

دیوار هایی که وزن سبک تر و قدرت تحمل بالا تری دارند بی شک میتوانند جایگذین دیوار های چند صد کیلیویی و بعضا چند تنی آجری شوند. در برابر زلزله مقاوم ترند و در صورتی که شدت زلزه و زمان آن بیشتر از حد باشد در صورت ریزش آسیب کمتری نسبت به دیوار آجری به اشخاصی که ممکن است در اطراف آن باشند وارد میکند.

این دیوار ها با توجه به تکنولوژی ساختی که برای ساخت آنها به کار میرود ارزان تر از دیوار های آجری و بتنی هستند در نتیجه هزینه ساخت یک واحد مسکونی به وسیله این دیوار ها بسیار کاهش می یابد و در کل قیمت خانه کاهش چشمگیری خواهد داشت. در صورت کاهش هزینه ساخت و در نهایت کاهش قیمت کلی مسکن میتوان شاهد رونق این صنعت در کشور بود و مشاغل زیادی در کنار آن دوباره به رونق افتاده و شاهد شکوفایی خوبی در این زمینه باشیم.