نحوه تعویض فیلتر هوا

10 / 10
از 1 کاربر

نحوه تعویض فیلتر هوا

ماشین شما همان اندازه که به سوخت نیاز دارد به هوا نیز احتیاج دارد، فیلتر هوا داخل موتور را عاری از گرد و غبار و حشرات نگه می دارد.توصیه می شود فیلتر هوا را به منظور حفظ منظم جریان هوا و عملکرد صحیح موتور در فواصل زمانی معین تعویض و یا تمیز کنید. فیلتر هوا ارزان است و جایگزین کردن آن آسان است بنابراین شما می توانید به راحتی خودتان آن را جایگزین و نگهداری کنید.

گام اول: فیلتر هوای مناسب برای تعویض فیلتر هوای قبلی تهیه کنید. در واقع فیلتر هوا باید مشابه فیلتر هوای قبلی باشد. در صورت نیاز به کمک از نمایندگی های خوردو کمک بگیرید.

گام دوم: خودرو را در حالت امن قرار دهید. خودرو را پارک کنید. ماشین را بر روی دنده یک و یا پارک تنظیم کنید و سیستم احتراق را خاموش کنید.

گام سوم: کاپوت اتومبیل را باز و محل فیلتر هوا را مشخص کنید. فیلتر هوا معمولا در بالای موتور قرار دارد. در اتومبیل های قدیمی تر که دارای کاربراتور هستند فیلتر هوا معمولا زیر یک پوشش بزرگ پلاستیکی و یا فلزی است. اتومبیل های انژکتوری جدید دارای فیلتر هوا با محل قرار گیری شکل مربع یا مستطیل هستند که بین گریل جلو و موتور قرار گرفته است

گام چهارم: درپوش فیلتر هوا را باز کنید. شلنگ نگه دارنده سلوک فیلتر هوا را شل کنید. تمام پیچ هایی که درپوش فیلتر هوا را نگه داشته اند شل کنید. برخی از مدل ها دارای پیچ های پره دار هستند، بقیه انواع فیلتر هوا فقط با یک سیستم باز شونده سریع نگه داشته شده اند. تمام اجزا و پیچ  مهره را در جای مطمئن قرار دهید تا بتوانید در مرحله آخر آنها را مجددا در سر جای خود قرار دهید. اگر به مشکل بر خوردید از یک مکانیک کمک بگیرید.

گام پنجم: فیلتر هوا را خارج کنید. در این زمان می توانید جنس فیلتر هوا را تشخیص دهید ( فیلتر هوای کاغذی ، فیلتر هوای روغنی و یا فیلتر هوای پارچه ای ). فیلتر هوا دارای یک قاب رزینی و یا پلاستیکی است که واحد های داخلی را نگه می دارد.فیلتر هوا را به سادگی خارج کنید.

 

گام ششم: فیلتر هوا را با روش هایی که در مقاله قبلی گفته شد تمیز کنید و یا در صورت نیاز آن را با فیلتر هوای جدید تعویض کنید.

گام هفتم: فیلتر هوا را در جای خود قرار دهید. مطمئن شوید که فیلتر هوا به درستی در جای خود قرار گرفته باشد.

گام هشتم: در پوش فیلتر هوا را در محل خودقرار دهید. و تمام اجزا و پیچ و مهره های آن را ببندید. از نصب صحیح و امن آن اطمینان حاصل کنید.

گام نهم: فیلتر هوا را به طور منظم به منظور حفظ تنفس اتومبیل برای حداکثر بهره وری بررسی کنید.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :