عملکرد دستگاه تولید فیلتر هوا

10 / 10
از 1 کاربر

خیلی از ما همه روزه از خودرو استفاده میکنیم و به وسیله آن در زمان کمتری به مقاصد خود در سطح شهر میرسیم. همه ما میدانیم که خودرو از لحظه استارت تا لحظه خاموش شدن به دلیل کار کردن موتور و سوختن بنزین آلودگی های زیادی تولید میکند یکی از راه هایی که میتوان این آلودگی ها را کم کرد و به سلامت و پاکیزه ماندن محیط زیست کمک کرد استفاده از فیلتر هوا در مسیر خروجی دود از خودرو می باشد. این وسیله تا زمانی که به موقع تعویض شود و کارایی لازمه را داشته باشد میتواند تا 80 درصد آلودگی های تولید شده توسط موتور خودرو را به خود جذب کرده و هوای سالم تری را از موتور خودرو خارج نماید.

یکی از سوالاتی که ذهن استفاده کنندگان از فیلتر هوا را به خود مشغول کرده است این است که عملکرد دستگاه تولید فیلتر هوا به چه صورتی می باشد؟

در پاسخ به این سوال باید گفت که دستگاه تولید فیلتر هوا در دو نمونه ی اتوماتیک و نیمه اتوماتیک ساخته میشود تفاوت اصلی این دو نوع دستگاه در مرحله ی آخر کار آنها می باشد. در زیر به طور مختصر عملکرد دستگاه تولید فیلتر هوا را توضیح خواهیم داد.

فیلتر هوا از کاغذ تولید فیلتر هوا ساخته میشود این ورقه ها به صورت رول در بازار موجود می باشد که در صورت تمایل میتوان آنها را با قیمت مناسب تهیه کرد. شرکت هایی هستند که در زمینه تولید فیلتر هوا فعالیت میکنند این شرکت ها برای آن که هزینه های تولید خود را به حد قابل قبولی کاهش دهند دستگاه های خانگی تولید فیلتر هوا را با قیمتی مناسب در اختیار افرادی قرار میدهند که مایل هستند در منزل خود یک تولید کوچک برای تولید فیلتر هوا ایجاد کنند.

عملکرد دستگاه تولید فیلتر هوا نیمه اتوماتیک به شکل زیر می باشد:

ابتدا یک رول کاغذ فیلتر هوا در دستگاه چین کن کاغد فیلتر هوا قرار داده میشود سپس دستگاه شروع به کار میکند و به مرور اقدام به باز کردن رول مینماید و و پس از صاف شدن کاغذ به میزان لازم کاغذ به صورت اتوماتیک به بخش بعدی در دستگاه منتقل شده و توسط ابزار مخصوصی چین داده میشود، حال کاغذ چین داده شده از دستگاه به مرور خارج شده و یک فرد باید به وسیله خط کش و کارد اقدام به بریدن کاغذ فیلتر هوا به میزان لازم نماید این در حالی است که دستگاه تولید فیلتر هوای اتوماتیک به صورت اتوماتیک به میزان مشخص شروع به بریدن کاغذ فیلتر هوا و دسته بندی آنها مینماید.

پس از آن کاغذ فیلتر هوا وارد مرحله غالب گیری و تولید نهایی فیلتر هوا میشود و در نهایت فیلتر هوای مناسبی جهت استفاده در خودرو ها آماده استفاده میشود.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :