طرز کار دستگاه تولید فیلتر هوا

10 / 10
از 1 کاربر

بسیاری از ما مالک و راننده خودرو های سبک و سنگین هستیم و کم و بیش از میزان آلودگی که این خودرو ها تولید و روانه محیط زیست می کنند آگاه هستیم ولی شاید تعداد کمی از همین رانندگان بدانند که چگونه میتوان این حجم آلودگی را کمتر کرد.

در این مقاله از سری مقالات سایت پارس متین به شما خواهیم آموخت که چگونه میتوان آلودگی تولید شده توسط خودرو ها را کاهش داد و همچنین به شما خواهیم گفت که طرز کار دستگاه تولید فیلتر هوا به چه صورت است.

وسیله ای که به عنوان یاری رسان به کمک محیط زیست آمده است فیلتر هوا است. این دستگاه به صورت یک استوانه در مسیر موتور تا اگزوز قرار میگیرد تا آلایندگی های تولید شده توسط موتور خودرو را قبل از اینکه از خودرو خارج و وارد اتمسفر زمین شوند جذب کرده و به این وسیله در پاک نگه داشتن محیط زیست و هوا تاثیر گذار باشد.

اما سوال بسیاری از رانندگان این است که طرز کار دستگاه تولید فیلتر هوا چگونه است؟؟

جهت پاسخ به این دست از رانندگان باید گفت که طرز کار دستگاه تولید فیلتر هوا به این صورت است که ابتدا رول آماده ی کاغذ مخصوص فیلتر هوا را در دستگاه اتومات و یا نیمه اتومات ساخت فیلتر هوا قرار میدهند و این دستگاه پس از روشن شدن شروع به فعالیت نموده و با باز کردن ردیف به ردیف رول کاغذ فیلتر هوا اقدام به صاف کردن کاغذ آن در مسیر خود میکند.

کاغذ فیلتر هوا بر روی غلطک های بزرگ و کوچک غلطانده میشود تا اگر برجستگی و یا فرورفتگی در آن وجود دارد صاف شده و آماده ی مرحله ی بعد شود.

در مرحله ی بعد کاغذ فیلتر هوا پس از عبور از بین دو غلطتک بزرگ به قسمتی وارد میشود که در آن یک ضامن فنر دار دو طرفه اقدام به جمع کردن لایه به لایه ی کاغذ فیلتر هوا به صورت منظم میکند به اینکار اصلاحا چین انداختن کاغذ فیلتر هوا گفته میشود.

در این مرحله در صورتی که دستگاه تولید فیلتر هوا از نوع اتومات باشد با توجه به اندازه ی پیشفرضی که به آن داده شده پس از آنکه کاغذ فیلتر هوا به اندازه ی لازمه رسید به صورت اتوماتیک توسط کارد از ما بقی کاغذ جدا شده و توسط غلطک به بخش دیگری جهت آماده شدن برای مرحله ی بعد ارسال میشود.

در صورتی که دستگاه تولید فیلتر هوا به صورت نیمه اتوماتیک باشد پس از چین انداختن ورق کاغذ یک شخص باید مامور بریدن کاغذ فیلتر هوا در اندازه مورد نظر شود و به وسیله خط کش و کارد ورق کاغذ فیلتر هوا را برش دهد تا آماده ی مرحله ی بعد شود.

در مرحله ی بعد کاغذ فیلتر هوا در قاب های مخصوصی قرار داده شده و در لبه های آن چسب زده میشود و پس از خشک شدن چسب مورد نظر فیلتر هوا آماده است.

آنرا از قالب خارج و دو سر ابتدا و انتهای آنرا به هم وصل میکنند تا بدین وسیله فیلتر هوای ساخته شده آماده ی مصرف باشد .  

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :