بازدهی و قیمت فیلتر هوا

10 / 10
از 1 کاربر

بازدهی و قیمت فیلتر هوا

فیلتر هوا یکی از وسایل پرکاربرد برای تصفیه هوا است. در هنگام خرید فیلتر هوا باید به نکات زیادی توجه کرد. در این بخش دو ویژگی مهم را که در هنگام خرید فیلتر هوا باید به آنها دقت کنید را برای شما کاربران عزیر شرح می دهیم.

بازدهی فیلتر هوا

بازدهی فیلتر هوا به طور کلی می تواند به عنوان اندازه گیری میزان فیلتراسیون انجام شده توسط فیلتر هوا توضیح داده می شود. به عبارت دیگر بازدهی فیلتر هوا ، معرف میزان موفقیت فیلتر هوا در جلوگیری از ورود ذرات به داخل موتور اتومبیل است. اکثر کارخانه های تولید فیلتر هوا در تلاش هستند تا به یک بازدهی و کارایی فیلتر هوا استاندارد دست پیدا کنند. بیش از این مقدار بازدهی کاربردی نخواهد داشت. فیلتر هوا با بازده بالاتر از حد نیاز می تواند موجب آسیب دیدن موتور خودرو شود زیرا به جریان هوا اجازه عبور نمی دهد.

قیمت فیلتر هوا

 قیمت یکی دیگر از فاکتورهایی است که در هنگام سرویس فیلتر هوا باید به آن توجه کنید. فیلتر هوا دارای انواع مختلف ( فیلتر هوا کاغذی ، فیلتر هوا هپا و غیره) با طول عمر های متفاوتی است. قیمت فیلتر هوا بسته به نوع و کارایی آن متفاوت است. پرداخت هزینه زیاد بابت فیلتر هوا با طول عمر بیشتر و یا فیلتر هوا قابل شستشو به مراتب بهتر از فیلتر هوا ارزان قیمتی است که یکبار مصرف است و دارای عمر مفید کوتاهی است. کیفیت نیز یکی از عوامل تاثیر گذار بر روی قیمت فیلتر هوا است.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :