انواع فیلتر هوا در ماشین چمن زنی

10 / 10
از 1 کاربر

انواع فیلتر هوا در ماشین چمن زنی

انواع فیلتر هوا بسیار متنوع است و امروزه انواع و اقسام مختلف فیلتر هوا مانند فیلتر هوا هپا ، فیلتر هوا کاغذی و غیره در بازار برای مصارف مختلف به فروش می رسد. یکی از وسایلی که در آن از فیلتر هوا استفاده می شود، ماشین چمن زنی است. در این بخش قصد داریم شما را با انواع فیلتر هوا در ماشین چمن زنی آشنا کنیم.

فیلتر هوا در ماشین چمن زنی به طور کلی به دو دسته تقسیم می شود:

فیلتر هوا کاغذی یکبار مصرف: این فیلتر هوا از یک کاغذ مخصوص آکاردئونی چین دار به منظور به دام انداختن ذرات تشکیل شده است. گاهی می توان فیلتر هوا یکبار مصرف را با استفاده از هوای فشرده تمیز کرد اما معمولا این نوع فیلتر هوا کاغذی برای مصارف یکبار مصرف طراحی شده اند.

فیلتر هوا اسفنجی قابل تعویض: این نوع فیلتر هوا دارای قابلیت شست و شو و استفاده مجدد است. معمولا این فیلتر هوا را به منظور جلوگیری از عبور آلاینده ها از فوم، قبل از استفاده مجدد روغن کاری می نمایند.

نکته ای که باید به خاطر داشت این است که تمام انواع فیلتر هوا دارای یک وظیفه هستند اما می توان از فیلتر هوا در بخش ها و وسایل مختلف استفاده کرد. به طور کلی فیلتر هوا به منظور جذب و حذف ذرات و آلاینده ها از هوای اطراف فیلتر هوا است.  بنابراین در هنگام خرید فیلتر هوا دقت داشته باشید که فیلتر هوا مناسب با هدف خود را تهیه نمایید.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :